Що сказав Ляшко

Наша держава використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли всі етапи дослідження. Про це головний санітарний лікар України Ляшко написав на своїй сторінці у фейсбуці.

До теми У Раді сумніваються, що російську вакцину "Супутник V" зареєструють в Україні

Всі чутки та політичні заяви щодо державної реєстрації в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності,
– наголосив посадовець.

Він додав, що Україна вирішила реєструвати вакцини, які зареєстровані у країнах з жорсткою регуляторною політикою.

"Підкреслюю, тільки при зазначених умовах будемо допускати вакцини до використання. Згідно з інформацією розміщеною на сайті clinicaltrials.gov, завершення третьої фази клінічних випробувань вакцини "Супутник V" заплановано на грудень 2021", – пояснив Ляшко.

Що цьому передувало

  • Проросійський нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що в Україні подали на реєстрацію російську вакцину "Спутник V".
  • За його словами, 30 грудня з відповідною вимогою до МОЗ та Державного експертного центру звернулася харківська компанія "Біолік".
  • Кум Володимира Путіна також зауважив, що російський виробник вакцини вже дав дозвіл на трансферт технології та передачу "Біолік" клітинної лінії для виробництва препарату.
  • Втім, у фармацевтичній компанії зазначили, що технічно здатні виробляти вакцини від коронавірусу, але лише за наявності її державної реєстрації в Україні. Наразі там жодних контрактів з Росією не підписували.