Торік у вересні в Україні оголосили про спалах епідемії через захворювання двох дітей на Закарпатті. У світі ж є лише 7 країн, де ще не подолали цю недугу.

Два раунди вакцинації Україна вже пройшла. Тоді щеплювали малечу у віці до 6 років. У третій раунд – внесли дітей до 10-ти років. Європейська комісія закупила вакцину за власні гроші. Отже, батькам не доведеться витрачатися. Це так звана "жива" вакцина яку крапатимуть у рот. Кожна дитина повинна отримати 3 дози.

В першому раунді, який проходив з 19 жовтня до 9 листопада, нам вдалось вакцинувати 54% дітей, в другому раунді – 75%. Звичайно, метою в третьому раунді є охоплення 95% дітей, щоби перервати циркуляцію вакциноспорідненого поліомієліту,
— повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець.

Як повідомив директор з гуманітарних питань Європейської комісії Жан-Луї де Брауер, поліомієліт не лише може призвести до паралічу, він може вбити. У Європі не хочуть, щоби ця хвороба повернулась до них та зупинила розвиток континенту. Тому вони закупили 4,5 мільйони доз пероральної вакцини для України, аби третя частина імунізації відбулась.