Місцеві медики заперечують спалах вірусу. А Мінохорони здоров'я вже закупило рекордну партію вакцин.

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі звинувачує закарпатських медиків в непоінформованості. Розповідає, що діти захворіли ще півтора місяці тому. Однак лише зараз лабораторія ВОЗ підтвердила – у малих дійсно вірус поліомієліту.

Поліомієліт – це гостра інфекція, яка вражає центральну нервову систему, спричиняє параліч та навіть смерть. Вірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років. Хвороба невиліковна, але її можна попередити вакциною, яка захищає на все життя. Однак, не всі батьки довіряють такому захисту.

Загроза епідемії в Україні висока. Багато батьків просто не можуть щепити своїх дітей через брак вакцин. Наприклад Закарпаття забезпечено препаратами від поліомієліту лише на 17% від потреби.

У Мінохорони здоров'я визнають – в Україні найнижчий рівень вакцинації з поліомієліту у світі. Тому й закупили рекордну партію препаратів. Вже наступного тижня їх передадуть до місцевих поліклінік.

Багато батьків відмовляються щеплювати дітей через антивакцинну кампанію, яка розгорнулася в Україні в останні роки. Плюс тотальна нестача вакцин у поліклініках і маємо менше третини щеплених дітей від поліомієліту.

У серпні минув рівно рік після того як у Африці зафіксували останній випадок поліомієліту. Страшну хворобу на чорному континенті вдалося подолати саме завдяки вакцинації.

Автор – Христина Лебедь.