Є тенденція щодо збільшення тестів – це добре, але не можемо не говорити про те, що збільшується кількість позитивних результатів. Про це у прямому ефірі на 24 каналі повідомив ексдиректор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта.

Цікаво Коли хворий на коронавірус найбільш заразний, – відповідь ВООЗ

Він розповів, що це не пов'язано зі збільшенням кількості тестування. Тренд, який ми бачимо, показує про те, що захворюваність продовжує зростати і це дуже тривожна ситуація. Оскільки вона не дає жодних гарантій стосовно того, що незабаром хвороба не повернеться в тих серйозних, загрозливих цифрах, які були в сусідніх країнах.

Через те уряду та місцевій владі потрібно дуже ретельно зважувати на можливості запровадження або посилення карантинних заходів. Тому що тільки таким чином можна пригасити хвилю захворюваності,
– заявив Володимир Курпіта.

Ексдиректор Центру громадського здоров’я МОЗ Володимир Курпіта пояснив, що більшість епідеміологів світу розуміють, що карантинні заходи є певним стримуючим прикладом. Коли їх послаблять, то вони знову призведуть до підвищення захворюваності.

Читайте також Знайшли шлях проникнення збудника коронавірусу в організм людини

"Тому, на мою думку, найкращим результатом було б саме прийняття рішення на місцевому рівні. Який, на відміну від національного, швидший, аби встановити певні обмеження й скасувати. Українці повинні змінювати свою поведінку, а влада повинна спрямовувати всі заходи на зміну цієї поведінки", – додав Курпіта.