Про це розповіла нардепка від партії "Голос", ексзаступниця Уляни Супрун Ольга Стефанишина в ефірі 24 каналу та додала, що є низка причин, чому зараз невтішна ситуація з пандемією в Україні.

Цікаво Необхідності розгортати шпиталі поки немає, – МОЗ

"Ситуація з ліжкомісцями в Україні – критична. Статистика, яку озвучує Степанов і Кабмін – також різна. Згідно з даними Кабміну, у нас приблизно 13 тисяч ліжок зайняті. Степанов каже, що 2 тисячі", – пояснила Стефанишина.

Кожна людина, яка цікавиться цією проблемою, розуміє, що ситуація серйозна і у лікарні навіть не кладуть,
– сказала нардепка.

За словами Стефанишиної, карантинний час і кошти, які були виділені в державному бюджеті для боротьби з пандемією, не використали за призначенням – саме тому в Україні зараз така ситуація.

Лабораторії не справляються, – Стефанишина

Нардепка розповіла, що у державних лабораторіях тести не обробляють по кілька днів. Інколи й тиждень. "Сьогодні залишки необроблених тестів у Києві – 7 тисяч. Це та кількість людей, яка чекає на результат", – сказала Стефанишина.

Лабораторії просто не справляються, тому ця статистика щодо захворюваності – не відповідає дійсності. І це не лише через те, що не всі тести показують правильний результат. Це неорганізована система паном Степановим,
– заявила нардепка.

Кількість тестів в Україні, яку роблять, теж дуже мала – 20-30 тисяч на добу. Стефанишина наголосила, що для того, аби бачити справжню картину захворюваності – треба робити 100 тисяч тестів на добу.

До теми Детально про COVID-19 в Україні: кількість госпіталізованих щодня зростає

Уряд втратив контроль над пандемією, – нардепка

Як ствердила Стефанишина, МОЗ мало розгорнути широкомасштабне тестування і підготувати лікарні до 2 – 4 хвилі коронавірусу, однак цього не зробили.

"Ситуація критична і те, що уряд втратив контроль над епідемією – це очевидно. Нам потрібно дбати про себе та дотримуватись правил, які допоможуть вберегти життя. Страшно розуміти, що у разі хвороби не усі українці можуть отримати медичну допомогу", – підсумувала нардепка.