Наталія Виноград заявила, що попередній спалах коронавірусу може бути пов'язаний з циркуляцією нових, заразніших штамів SarS-CoV-2. Натомість послаблення карантину на травневі свята може закінчитися новим спалахом хвороби.

До теми Медики прогнозують спалах COVID-19 після травневих свят

Однозначно хвиля не пройдена, але є тенденція до зменшення інтенсивності епідемічного процесу... За минулий тиждень вона становила 13% – це дуже хороший показник в цілому по Україні. А якщо взяти по західному регіону, то близько 20%. За винятком кількох областей пішла стабілізація,
– заявила вона.

Епідеміологиня додала, що у центральній Україні та на східних територіях поширення нових штамів почалося пізніше.

Переважно це і була основна причина стрімкого зростання, оскільки контагіозність цих штамів приблизно у 2,7 – 3,2 раза вище,
– пояснила експертка.

Виноград зауважила, що приріст захворюваності був кратний ступеню заразності нових штамів коронавірусу.

Нагадаємо, зовсім нещодавно очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що Україна почала поступово виходити з третьої хвилі COVID-19.

Ситуація з коронавірусом в Україні 28 квітня: що варто знати

Джерело: фейсбук Максима Степанова

  • За минулу добу в Україні зареєстрували 9 590 випадків зараження коронавірусом. За цей самий період до лікарень госпіталізували 3 623 хворих. Від ускладнень хвороби померла ще 441 людина. Натомість виписали від учора 20 062 пацієнти.
  • За весь час пандемії коронавірус виявили у 2 047 838 мешканців країни. 1 616 891 з них подолали хворобу, а ось помер 43 391 пацієнт.
  • Темпи вакцинації досить повільні. Впродовж минулої доби щеплення проти коронавірусу отримали 19 590 людей. Загалом від початку вакцинальної кампанії щепили 558 716 громадян. З них лише 9 людей отримали 2 дози вакцини (тобто повністю закінчили вакцинацію).