Про це очільник МОЗ розповів під час звернення до народних депутатів 3 листопада, передає 24 канал.

Читайте також Чи розгортатимуть в Україні мобільні морги: відповідь МОЗ

Ми дійшли до точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й всьому світі,
– заявив Степанов.

За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн, тому Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову ввели жорсткі карантинні обмеження.

Попереду важкі часи

Степанов зауважив, що попереду важкі часи, а когось окремого відповідального за боротьбу з коронавірусом немає.

Максим Степанов
“Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповсюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження інфекції”.

Та нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції й носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально — звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку інших.

Лікарям доведеться обирати, кого рятувати

За словами міністра ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну.

Максим Степанов
“Легко пройти другу хвилю – неможливо. Після заповненості 100% ліжок ми будемо вимушені застосувати протокол медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим з більшими шансами на виживання”.

Відзначимо, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусом заповнені вже на 68,8%. Всього введено 52 000 таких ліжок.

Найгірша ситуація із завантаженістю лікарень у Полтавській (91,7%), Житомирській (85,8%) та Івано-Франківській (81,4%) областях, а також у Києві (78,3%).

До теми В Україні госпіталізували рекордну кількість хворих на COVID-19