Про це заявив очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, повідомляє 24 Канал.

Читайте також: МОЗ вже 5 місяць блокує закупівлю життєво необхідних ліків, – Супрун

За словами Максима Степанова ліки в Україні закуповують за двома напрямками: 1-ий – через міжнародні організації, 2-й через Державне підприємство Медичні закупівлі.

Максим Степанов
“Вчора (6 квітня – ред. 24 Канал) Кабінет міністрів України підписав перелік лікарських засобів, які повинні закуповуватися державним коштом у 2020 році ”.

Раніше Степанов заявив, що дійсно МОЗ повинен був затвердити список ліків та медичних засобів значно раніше. Але це було до його обрання на посаду міністра МОЗ, тому він не знає, чому так сталось.

Максим Степанов
Відразу, як я прийшов на посаду, це було одним з перших питань, чому не затверджений відповідний перелік лікарських засобів, які нам потрібно закуповувати для пацієнтів з онкологією, ВІЛ/СНІД, гепатитом, гемофілією та іншими захворюваннями”.

Тому 7 квітня МОЗ направило перелік лікарських засобів до відповідних органів, зокрема до Міністерства фінансів. Степанов зауважив, що постанова вже практично погоджена, а вже на наступному засіданні уряду її, ймовірно, затвердять.

Якщо говорити відверто, то мені здається, що цей перелік повинні були відправити ще в січні, відразу з початком нового року,
– додав Степанов.

Очільник МОЗ запевнив, що паспорти державних програм 10 квітня направили на затвердження Міністерства фінансів. Втім, відомство надало певні зауваження, які зараз опрацьовує команда МОЗ.

Але найближчим часом вони будуть затверджені, що дасть старт закупівлі лікарських засобів за державні кошти.

Що відомо про блокування медичних закупівель?Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун повідомила, що нинішнє керівництво МОЗ затягує закупівлі ліків та медпрепаратів за державними програмами лікування. Відтак, українці можуть залишитися без вакцин та необхідних препаратів. Зокрема йдеться про вакцини для проведення щеплень, антиретровірусну терапію для людей з ВІЛ, ліки для людей з туберкульозом, гепатитами В і С, з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями та багатьма іншими хворобами. Загалом блокується 38 напрямків. Супрун також повідомила про системні атаки та сильний тиск на ДП Медичні закупівлі.

Детальніше про звіт МОЗ щодо ситуації з COVID-19 в Україні дивіться у відео 24 каналу:

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.