В'ялену рибу Анна разом з чоловіком купила на одному з маріупольських ринків. Куплене подружжя їло разом, однак до лікарні потрапила лише Анна. Її чоловік з’їв лише шматочок риби.
Зараз Анна у Перинатальному центрі. Діагноз – ботулізм наразі не підтверджений, адже лікарі чекають результатів аналізів, які відправили у Запоріжжя. Висновок обіцяють через 5 днів. А поки за Анною пильно стежать інфекціоніст та гінеколог.
Якщо діагноз "ботулізм" підтвердиться і стан вагітної погіршиться – лікарі змушені будуть застосувати сироватку. Лікарі побоюються, що сироватка може вплинути на дитину.
Читайте також: Смертельний ботулізм: в Україні нарешті з'явились ліки
У Маріуполі сироватки від ботулізму немає. Однак спеціально для Анни волонтери розшукали і привезли вакцину аж з Києва.
Ботулізм – це проблема всього світу. Коли консерва, в’ялене м’ясо, в’ялена риба знаходяться без доступу кисню, пори виділяють ботолотоксин – це яд, найсильніша отрута в світі. Крім сироватки, в процесі лікування, не лікується нічим. Тому легше уникнути захворювання ніж лікуватися,
– пояснив начальник управління охорони здоров'я Маріуполя Сергій Данилков.
Втім, якщо ботулізм знайде нових жертв серед українців, боятись їм уже не варто. Адже учора в рамках гумдопомоги Україна отримала перші 100 доз сироватки. Їх лікарням виділятимуть в разі потреби після звернення у Мінохорониздоров’я
Нагадаємо, з початку року в Україні зафіксували 76 випадків захворювання на ботулізм, 8 з них – смертельні. Більшість отруєнь – в'яленою рибою.