Про це в коментарі сайту "24" розповів головний позаштатний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика Федір Лапій.
Це прогнози, які б я хотів, щоб не справдилися. Бо якщо вони здійсняться, буде багато хворих, багато тяжких випадків, можуть бути смертельні випадки як серед дітей, так і дорослих,
– зазначив він.
За його словами, кір, як інфекція, має свої закономірності. Коли у суспільстві недостатній рівень охоплення щеплення – захворюваність на кір підвищується кожні 5-6 років.
Читайте також: Вакцинація дітей: відмовитися чи робити?
Однак, якщо навіть буде високий рівень охоплення щепленнями серед дітей – як в попередні роки так і зараз – можна очікувати, що в основному будуть хворіти люди старше 20 років, які свого часу або не були щеплені взагалі, або були щеплені лише однією дозою вакцини, додає Лапій.
Довідка: кір – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів або очі від хворої кіром людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні й кашлі. В основному кіром хворіють не щеплені діти, що відвідують дитячі заклади, а також підлітки й дорослі, що раніше не хворіли кіром, та не отримали вакцину проти нього.