При цьому половина хворих на ревматизм страждає від хронічного запалення суглобів, яке називають ювенільним ідіопатичним артритом, повідомляє Deutsche Welle. У цій формі виникає загроза пошкодження суглоба аж до його руйнування.

Суглоби страждають від ревматизму насамперед. Найчастіше це суглоби колін, зап’ястя або гомілкові. Чим викликаний ревматизм, поки що неясно.
Ревматичне запалення можна успадкувати, хоча це не класична спадкова хвороба. Ревматизм – це аутоімунне захворювання. У здоровому тілі важливі для життя системи розпізнають чужі й потенційно шкідливі субстанції та знищують їх, не руйнуючи при цьому себе.

Під час аутоімунного захворювання захист працює активніше, ніж потрібно, пошкоджуючи тканину власного організму, а у випадку ревматизму – структуру суглоба.

Дуже важливою метою є спочатку позбавити болю", – заявив професор Йоганнес-Петер Гаас. Він знову і знову наголошує, що психотерапія і рухова терапія – важливі елементи лікування.

До слова, дослідники з британських університетів Лестера і Лафборо дійшли висновку, що фітнес практично марний, якщо більшу частину дня сидіти.