В одному з інтерв'ю голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан розповів, що тест на антиген – це альтернатива ПЛР, але дешевше, ефективніше і швидше. Детальніше про коронавірус у столиці та тестування тестом на антиген він повідомив в ефірі 24 каналу.

Актуально Коронавірус в Україні: за добу виявили 8 513 нових хворих

Заміна "золотого стандарту"

За його словами, ПЛР-діагностика є "золотим стандартом" у всьому світі, від неї не потрібно відходити.

Але експрес-дослідження можуть швидко виявити антиген і антитіла. Такі тести доцільно проводити як первинна діагностика, як скринінг для швидкого отримання діагнозу,
– розповів Рубан.

Він відзначив, що в Україні вже зареєстровано приблизно 10 видів антигенів. Після позитивного результату на антиген, потрібно обов'язково, згідно з рекомендаціями ВООЗ, провести повторне підтвердження діагнозу.

Де можна зробити тест

Наразі тести на антиген можна зробити у будь-якій лабораторії: і у приватній, і в державній. Але остаточне рішення повинен ухвалити лікар, який визначає діагноз та назначає відповідне лікування.

Тести використовують в Україні

Як сказав експерт, позитивні результати тестів на антиген зараховують в загальну статистику МОЗу щодо кількості виявлених хворих. Є спеціальна таблиця, програми, які заповнюють усі лабораторії.

Коронавірус в Україні: коротко

  • Станом на 22 грудня, в Україні зареєстровано 979 506 хворих на коронавірус. 8 513 з них зафіксували впродовж минулої доби.
  • Загалом впродовж 21 грудня в Україні провели 46 696 тестувань. З них методом ПЛР – 26 341, а методом ІФА – 20 351.
  • За цей день одужали 14 020 хворих, 232 пацієнти померли від ускладнень, спричинених хворобою.