Під час брифінгу міністр охорони здоров'я заявив, що зазвичай затримка результатів тестування на коронавірус трапляється з провини лікарського персоналу та медичних закладів, повідомляє 24 канал.

До теми Після самоізоляції не потрібно здавати тест на коронавірус: оновлений протокол від МОЗ

Інколи ми повідомляємо лікаря або лікарню, а безпосередньо хворого повідомляють вже на 3-4 день. Це такі поодинокі випадки, які ми виправляємо. В нас постійно працюють моніторингові групи, які їздять по областях і реагують на ці звернення,
– заявив Степанов.

Також очільник МОЗ розповів, що на відбирання та отримання зразків на аналізу у пріоритеті ті люди, які мають ознаки коронавірусу, пневмонію. І, звісно ж, госпіталізовані з цими симптомами.

Міністр підкреслив, що зразок пацієнта повинен бути доставлений до лабораторії впродовж 48 годин. А температура перевезення повинна становити від 2 до 8 градусів.

З чого складається ланцюг проходження всіх цих документів – мобільна бригада виїхала в село, взяла зразок, привезла зразок в лабораторію після обіду, а на наступний день він уже завантажується в машину і проводиться процес тестування,
– додав міністр.

До слова, від учора в Україні провели 42 478 тестувань на коронавірус. З них 20 781 дослідження методом ПЛР, а решта 21 697 – методом ІФА.