Загалом за півтора року вдалося змінити принципи лікування хворих на коронавірус. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Тернопільської лікарні швидкої допомоги Лілія Куриляк.

Увага В Україні ще 3 області можуть перейти в червону зону карантину

Вона наголосила, що раніше вони працювали за одним єдиним протоколом. Але вже півтора року, як до нього внесли зміни з додатками. Вони стосувалися, зокрема, медикаментозного лікування.

Як лікують на Тернопільщині

За її словами, медики за період пандемії навчилися розпізнавати хворих із зони ризику, що допомагає запобігати важким ускладненим випадкам:

За самопочуттям хворої людини у перші дні має спостерігати та пильнувати сімейний лікар,
– зазначила Куриляк.

І додала, що показами для негайної госпіталізації є:

  • тривала гарячка;
  • нестабільна сатурація;
  • хронічні супутні захворювання.

Лілія Куриляк також додала, що більше уваги медики стали приділяти й хворим з постковідними синдромами: депресією, апатією та знесиленням.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні

За минулу добу, 14 листопада, в Україні виявили 10 802 хворих на COVID-19. До лікарень госпіталізували 2 798 пацієнтів з COVID-19 або підозрою на наявність інфекції. На жаль, 442 пацієнти померли.

Загалом за весь час пандемії в країні виявили 3 228 441 випадок COVID-19. 2 642 459 пацієнтів вже одужали. Але, на жаль, хвороба забрала життя 77 147 мешканців України.