Водночас кінцева ціна на вакцину від COVID-19 ще не сформована. Про це Степанов сказав в ефірі одного з українських каналів, повідомляє 24 канал.

Важливо Степанов: Україна не купуватиме російську вакцину від COVID-19

Степанов також зазначив, що раніше компанії-виробники, які наразі проводять третю фазу клінічних випробувань, називали ціну у 37 доларів. Він уточнив, це приблизна ціна, яку назвали дві компанії з Китаю та Сполучених Штатів Америки.

Це приблизна ціна, так вони визначають, виходячи зі своїх витрат. Але вони не виключають, що ця ціна буде знижена в кінцевому випадку і знижена суттєво,
– додав глава МОЗ.

Що відомо про вакцину від коронавірусу

  • У світі вже 10 вакцин перебувають на останньому етапі клінічних випробувань. Всього реальними вакцинами-кандидатами стали близько 40 препаратів.
  • Очікується, що декілька вакцин можуть отримати реєстрацію від ВООЗ вже наприкінці 2020 року.
  • За найбільш оптимістичними прогнозами, світ може очікувати на готову та повністю сертифіковану вакцину вже наприкінці 2020 року. За більш реалістичними – препарат буде готовий ближче до середини 2021 року, а глобальна вакцинація займе ще щонайменше 1 рік.
  • Раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, що деякі країни зможуть отримати вакцину від коронавірусу безкоштовно, інші – за низьку ціну, а інші – за повну ринкову вартість.

Цікаво Препарат проти коронавірусу на фінальному етапі розробки: він захищатиме від інфекції ще рік


Чи готові українці безкоштовно вакцинуватись від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу