Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що міністерство змінить компанію для виконання технічної функції щодо закупівлі вакцин. Про це міністр охорони здоров'я повідомив під час брифінгу 6 січня.
До теми Україна могла отримати нижчу ціну на вакцину від COVID-19: Степанов сам призначив постачальника
Степанов заявив, що дописи Жумаділова є "домислами", які "дискредитують нашу державу перед міжнародною спільнотою". За його словами, заяви керівника "Медзакупівель" почали погіршувати позиції України в перемовинах з виробниками вакцин.
Степанов додав, що інформація про припинення фінансування "Медичних закупівель України" є фейковою. Він запевнив, що підприємство працює у штатному режимі, а фінансовий план підприємства затверджений ще 10 грудня.
Міністр також вважає, що саме держпідприємство провалило закупівлі лікарських препаратів у 2020 році. Тож у 2021 МОЗ планує закуповувати ліки через інші джерела.
Скандал між МОЗ та "Медзакупівлі": що відомо
- 3 січня Арсен Жумаділов звинуватив Степанова в тому, що він неправомірно вимагає від "Медзакупівлі" погоджувати всі закупки вакцин проти COVID-19 із МОЗ та втручається в переговори.
- Як розповів керівник "Медзакупівель", Україна могла отримати вакцину від Sinovac щонайменше на 1 долар США дешевше за 1 дозу препарату.
- Тоді він додав, що якби не дії МОЗ, нині Україна могла б мати вже 2 контракти про закупівлю 2 різних вакцин.
- Пізніше стало відомо, що МОЗ зволікає з рішенням щодо закупівлі вакцини від другого виробника, внаслідок чого компанія може взагалі відмовитись від співпраці з Україною.
- Жумаділов підкреслив, що ще з весни 2020 року МОЗ повинно було підписати принаймні 4 – 5 угод із кількома виробниками, які тоді розробляли вакцини за різними технологіями. І необхідно було прописати вичерпний перелік вимог до вакцин, які можуть стати підставою для неприйняття товару.
- 5 січня директор "Медичні закупівлі України" повідомив, що МОЗ з 1 січня заблокувало діяльність держпідприємства, не затвердивши тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік.