Таку думку в ефірі 24 каналу висловила ексочільниця Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька. Також вона зазначила, що відповідна кількість ліжкомісць – це більше, ніж в багатьох інших країнах.
Зверніть увагу Активація протоколу медичного сортування: МОЗ представило 4 сценарії реагування на COVID-19
За словами Скалецької, правдивих даних щодо всіх осіб, які наразі є носіями вірусу – недостатньо. Потрібно робити висновки базуючись на прогнозах та рекомендаціях епідеміологів, зазначила ексочільниця МОЗ.
"Міністр одноособово не приймає рішення, він бере до уваги відповідні дані. Однак питання збору правильних даних – це одне із завдань міністерства", – сказала колишня міністерка охорони здоров'я.
Відповідальність місцевої влади
Вона розповіла, що 90% лікарень належить місцевій владі, яка наймає керівників лікарень. Згідно зі словами Скалецької, контроль виконання лікарями протоколів та вимог щодо створення мобільних бригад у достатній кількості – це питання зони відповідальності і моніторингу місцевої влади.
Раніше були щоденні наради з головними лікарями та профільними фахівцями – ці наради треба проводити кожного тижня, щоб місцева влада з одного боку сама здійснювала моніторинг і звітувала про нього. Тоді центральна влада мала б конкретні дані,
– зазначила колишня очільниця МОЗ.
Збільшення кількості місць для тестування
Вона повідомила, що наразі до системи тестування залучено лабораторії та лікарні, котрі були в системі громадського здоров'я. За її словами, ймовірно, у МОЗ є додаткові ініціативи, наприклад, збільшення кількості обладнання.
Читайте також Майже 20 тисяч медиків інфікувалися коронавірусом
Однак, окрім обладнання в лабораторіях потрібні підготовлені фахівці, аби робити відповідні тести, наголосила Зоряна Скалецька. На її думку, з погляду центральної влади можуть бути вжиті кроки спрощеної процедури зміни спеціалізації підготовки, тобто перепрофілювання.
Є багато різних видів закладів охорони здоров'я, у яких є ліжка та палати і навіть медичний персонал. Навіть санаторії могли б використовувати для відповідних потреб,
– сказала вона.
Зоряна Скалецька зазначила, що ті лікарні, які мають можливість додаткових коштів – повинні направити ці кошти на зарплату медикам. Однак це лише зона відповідальності місцевої влади, підсумувала ексочільниця Міністерства охорони здоров'я.