Люди, які багато сидять, частіше схильні до серцевих захворювань, ожиріння, діабету та інших хвороб. Про це вчені знають уже давно.

Також на тему Чому потрібно мити за вухами та між пальцями ніг: наукове пояснення

Спорт не допоможе людям, які багато сидять

Однак нове дослідження показало кореляцію між сидячим способом життя та розвитком деменції. У тих, хто сидить понад 10 годин на день, ризик розвитку деменції протягом наступних семи років на 8% вищий, ніж у тих, хто сидить менше.

А якщо люди не рухаються по 12 годин на добу, ризик зростає аж на 63%. Пов'язано це, швидше за все, з тим, що без рухів знижується кровопостачання мозку.

Причому спорт не допомагає – якщо тренуватися і сидіти потім по 10 годин, ризик розвитку захворювання залишається. Найкращий спосіб допомогти собі, вважають вчені, – це тільки менше сидіти. Навіть якщо на роботі вам треба багато сидіти за комп'ютером, намагайтеся знаходити можливості рухатися: наприклад, ходити, коли розмовляєте телефоном.

Що відомо про негативні наслідки сидіння

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що 3,2 мільйона смертей щорічно пов'язані з малорухливим способом життя. Дослідження на 122 тисячах людей показало: що чим нижча кардіореспіраторна витривалість, тобто здатність витримувати тривалі фізичні навантаження, тим вища ймовірність смерті від усіх причин.

Через відсутність руху можуть розвиватися серцево-судинні захворювання та виникати ракові пухлини. До того ж виникають суб'єктивні відчуття в реальному часі – спина болить і шия затікає.