Уряд виділив 1 млрд грн на закупівлю 2 мільйонів швидких тестів на коронавірус COVID-19. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабміну, передає 24 канал.

Читайте також В Україні почали тестувати власними експрес-тестами на COVID-19

Ще 1 мільярд гривень було виділено з фонду боротьби з коронавірусом на закупівлю тестів. Мова йде про закупівлю 2 мільйонів швидких тестів, при використанні яких результат можна отримати за буквально лічені хвилини. Це рішення одне з багатьох, які ми щотижня приймаємо для підтримки нашої медичної системи,
– зазначив Шмигаль.

Принцип дії швидких тестів

Експрес-тест роблять за процедурою, схожою з ПЛР-тестами: за допомогою ватного тампона беруть мазок зі слизової оболонки носа або рота.

Відмінність в тому, ПЛР-тест роблять від 7 годин до кількох тижнів, а результат нового експрес-аналізу може бути готовим за 15-30 хвилин.

За даними ВООЗ, тести на антиген дешевші за ПЛР, але менш точні.

Позитивний результат експрес-тесту говорить про наявність вірусу в організмі людини саме в момент проведення тестування.

Якими тестами діагностують на коронавірус в Україні наразі

  • ПЛР-тест – їх вважають золотим стандартом діагностики, також показує, чи хвора людина прямо зараз.
  • ІФА тести – для аналізу беруть кров з вени, тест покаже чи хворіла людина на COVID-19 раніше, і чи має антитіла до нього.


Чим відрізняються тести на коронавірус / Інфографіка 24 канал