Занепокоєння викликають, зокрема, офісні приміщення адміністративних будівель. Саме на виробництвах Києва щодня реєструють 50 – 60 спалахів COVID-19. Про це у прямому ефірі 24 каналу повідомив Олег Рубан, голова Держспоживслужби.
Варте уваги Який регіон України найдовше боротиметься з коронавірусом: прогноз
За його словами, люди часто не дотримуються елементарних правил. Вони забувають, що коронавірус максимально передається в закритих приміщеннях при тісному контакті.
Якщо хвора людина приходить до такого колективу, на жаль, ми реєструємо фактично 100% інфікування людей, які спілкувалися з нею,
– підкреслив Рубан.
Й порадив усім підприємцям забезпечити профілактичний протиепідемічний режим у своїх закладах. А також нагадав, що до порушників застосовують адміністративні штрафи та кримінальну відповідальність щодо поширення інфекції.
Про ситуацію з лікарнями у Києві
Напередодні мер Києва Віталій Кличко повідомив, що від початку року зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Приблизно половина з них – це технічні робітники, а не медики. На думку Рубана, захворюваність та звільнення медиків фіксуватимуть і надалі.
"У них велике навантаження. Це виснажлива щоденна та щогодинна робота, яку потрібно правильно оплачувати. Медичних працівників треба забезпечувати всіма необхідними засобами індивідуального захисту", – наголосив голова Держспоживслужби.
Він повідомив, що у Києві наразі з COVID-19 борються 22 лікарні, завантаженість яких коливається у межах 70 – 75%. Цей показник не дозволяє Києву перейти до червоної зони. До того ж, щодня у столиці розгортають необхідну кількість додаткових ліжок для хворих.
Повний коментар Олега Рубана: дивіться відео 24 каналу