Джерело в керівництві одного з великих федеральних центрів, що знаходяться в підпорядкуванні МОЗ, підтвердив "Медузі" отримання такого листа.

Також на тему: Коронавірус в Росії: рекордна добова смертність

У вказівках йдеться, що будь-які коментарі та публічні заяви про коронавірус мають узгоджуватися в письмовій або усній формі з пресслужбою МОЗ електронною поштою або телефоном.

В офіційному коментарі відомства, йдеться про те, що це зроблено "для підвищення ефективності інформування населення про заходи щодо протидії поширенню і профілактиці захворюваності COVID-19".

Зараз інформаційний порядок навколо коронавірусу перевантажений, в тому числі малокорисними фактами, припущеннями й прогнозами експертів суміжних спеціальностей. Для підвищення ефективності прийнято рішення звернути увагу на необхідність координації роботи із засобами масової інформації,
– йдеться в листі.

Ситуація з коронавірусом в РФ

Росія перебуває на 4 місці у світі за кількістю хворих на COVID-19. Всього в країні діагностували 1 537 142. Вже другу добу поспіль в РФ фіксують рекордну кількість смертей. Всього від інфекції померло понад 26 тисяч росіян.