Відкриття зробили дослідники зі Стенфорда, наразі вони все ще досліджують цей механізм як концепцію майбутнього препарату. Але результати обнадійливі.

Дивіться також Надія для багатьох людей: новий спосіб лікування раку вбиває пухлини навіть на пізніх стадіях

Він перетворюватиме те, що потрібне раковій клітині, щоб залишитися живою, на щось, що її вбиватиме. Тобто це буде як зміна вітаміну на отруту,
– пояснив професор Джейсон Гествікі.

Зі слів дослідників, новий препарат змусить працювати рак проти самого себе.

  • Але у людини з діагнозом "дифузна В-великоклітинна лімфома" BCL6 працює інакше. При цій формі раку білок вимикає гени загибелі клітин, роблячи клітини фактично безсмертними.
  • А з іншого боку гантелі – нормальний білок, який активує ці гени смерті.

Проти яких типів раку застосовуватимуть лікування

Науковці зі Стенфорда переконані, що концепція потенційно може спрацювати для половини всіх видів раку, які мають відомі мутації білків, які стимулюють ріст.

Оскільки лікування ґрунтується на мутованих білках, що виробляються раковими клітинами, воно може бути специфічним і не шкодити здоровим клітинам.

Вчені зазначають, що робота над гантелею з двома білками стала можливою завдяки двом відкриттям в області онкології.

Вчені пояснили, що ці шляхи використовуються для усунення клітин, які з тієї чи іншої причини вийшли з ладу. За підрахунками вчених, це близько 60 мільярдів клітин у кожній людині щодня.

На якому етапі розробка препарату

Група випробувала свою гібридну молекулу на мишах. Для гризунів вона здається безпечною, але науковці попереджають, що люди дуже відрізняються від мишей.

Тому після погодження цей препарат планують випробовувати на пацієнтах, які вже спробували усі варіанти.