"За" проголосували 296 народних депутатів, повідомляє 24 канал. Документ розблокує можливість отримання коштів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації проєкту "Покращення охорони здоров'я на службі у людей".

Читайте також Ми близькі до катастрофи, – Степанов про ситуацію з коронавірусом в Україні

Річні планові призначення на 2020 рік для проєкту пропонують збільшити на 556,6 мільйона гривень.

На що виділили гроші

Кошти планують витратити на закупівлю лабораторного обладнання, витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів в рамках боротьби з COVID-19.

Це дозволить забезпечити ефективне використання коштів відповідних позик, які працюватимуть сьогодні там, де потрібно державі. Крім того, Україні не доведеться платити комісію за несвоєчасне використання позикових коштів,
– підкреслив Радуцький.

Спершу кошти мали використати на інші потреби

Згідно з пояснювальною запискою до документа, кошти будуть перенаправлені на зазначені цілі внаслідок зменшення річних планових призначень за бюджетними програмами:

  • "Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород" (на 540 мільйонів гривень);
  • "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" (на 7,6 мільйона гривень);
  • а також зменшення обсягів планових призначень за проєктом "Покращення охорони здоров'я на службі у людей" на 9 мільйонів гривень для відображення одноразової комісії МБРР за надання позики.