Причиною мутацій є зміни в спайковому білку

Зміни в спайковому білку SARS-CoV-2 визначають можливості вірусу для швидкої передачі і поширення. Дослідники з Університету Дьюка визначили механізм цих процесів, аби зупинити стрімке поширення мутованих версій коронавірусу світом.

До теми Наскільки стійкий імунітет після легкого перебігу коронавірусу

Дивно, скільки варіантів є у вірусу, щоб стати більш заразним. Природа дуже розумна,
– зазначив співавтор роботи Софі Гобейл.

Поки не ясно, як це відкриття вплине на розробку нових і вдосконалення вже наявних вакцин. На думку дослідників, у міру розвитку SARS-CoV-2 спайковий білок буде зазнавати нових змін.

Походження коронавірусу та мутованих версій: коротко про головне

  • До слова, походження вірусу SARS-CoV-2 досі залишається незрозумілим. Вчені, експерти ВООЗ та кілька світових лідерів наполягають на новому, більш ретельному розслідуванні того, як вірус з'явився на світ.
  • Наразі ж новою небезпекою є активне поширення мутованої версії коронавірусу – дельта. Ще на початку травня ВООЗ оголосила його міжнародною загрозою.
  • Експерти наголосили, що дельта-штам коронавірусу в 1,6 раза більш контагіозний та у 1,45 раза збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.