В Україні рівень смертності через COVID-19 спричинений збільшенням кількості нових випадків захворювання. Про це повідомив дослідник Київської школи економіки Юрій Ганиченко в ефірі 24 каналу.

Читайте також Рада хоче розширити допомогу безробітним у період карантину

За його словами, якщо кількість тестувань збільшиться у 2 рази, то відповідно й кількість виявлених випадків зросте у стільки ж разів.

Показник виявлених випадків, який ми бачимо щодня, залежить від багатьох факторів, що можуть постійно змінюватися,
– заявив експерт.

Який приріст хворих у лікарнях

Як зазначив Ганиченко, якщо у лікарні зайнято більше ніж 75% ліжок, тоді варто говорити про критичне навантаження. За його словами, всередині жовтня 2020 року в Україні була тільки 5 частина таких лікарень. Наприкінці місяця – вже 4 частина. Водночас на початку листопада заповненість лікарняних ліжок становила 3 частину від загальної кількості. Експерт заявив, що через це критичне навантаження на систему охорони здоров'я зростає.

Карантин вихідного дня

На думку Ганиченка, наразі в Україні варто вводити комплексні карантинні обмеження не вибірково, а по всій території країни. Як він зазначив, це допоможе стримувати поширення захворювання. Головною ціллю наразі є стримування хвороби й зменшення контактів.

Експерт припустив, що карантин вихідного дня має сенс вже тоді, коли в країні буде адаптивний карантин. За його словами, такі обмеження можна залишити в областях з помірним зростанням хворих.

Чому треба покладатися на досвід Німеччини

Ганиченко заявив, що у Німеччині не чекають, поки почнеться стрімке зростання хворих на коронавірус. Країна завчасно ввела превентивні заходи, які допомагають стримувати поширення хвороби.

До теми Яка ймовірність зараження, якщо ви живете разом з хворим на COVID-19

Натомість в Україні, на його думку, кількість інфікованих коронавірусом є досить великою у всіх частинах країни. Як зазначив експерт, наразі є лише 5 областей, у яких захворюваність зростає помірно. В інших регіонах інфікування є достатньо стрімким. Ганиченко додав, що це треба зупиняти, бо смертність збільшується через велику кількість випадків захворювання.


Які обмеження сьогодні діють у карантинних зонах / Інфографіка 24 каналу