Степанов звернувся до українців через COVID-19

Про небезпеку, яка може чекати на Україну через коронавірусну інфекцію, Степанов розповів у відеозверненні, опублікованому у фейсбуці.

До теми Скільки коштує лікування коронавірусу: відверті історії українців про боротьбу з COVID-19

Міністр повідомив, що ситуація наразі – найгірша з початку пандемії. Лише 5 397 діагнозів COVID-19 поставили за останню добу. Близько 1000 людей госпіталізували. В Україні може не вистачити лікарняних ліжок.

Подібна ситуація була навесні в Іспанії та Італії. І навіть медичні системи розвинених європейських країн не витримували навантаження, всі ми бачили ті шокуючі кадри,
– розповів Степанов.

Для України новий локдаун – це катастрофа

Степанов сказав, що розвинені країни наразі готуються до другої хвилі локдауну. Проте їхні економіки такий удар можуть витримати, на відміну від України.

Для нашої економіки – це буде катастрофа,
– наголосив міністр.

Очільник МОЗ звернувся до політиків, що влаштовують багатотисячні концерти, аби вони краще переймались за здоров'я своїх виборців.

Кількість лікарняних ліжок збільшили до 37 тисяч

На думку Степанова, система охорони здоров'я зараз робить все задля подолання коронавірусу. Так кількість тестів зросла від першопочаткових 200 на добу до 34 тисяч.

Також збільшили кількість ліжок в лікарнях з 12 до 37 тисяч.

"Вже зараз розпочинаємо відкриття тимчасових госпіталів для хворих на COVID-19. Навесні були дуже популярні у соцмережах флешмоби на підтримку медиків. Зараз ситуація значно гірша і це той самий момент, коли лікарі потребують підтримки", – зазначив урядовець.

У МОЗ наголошують, що ліків від коронавірусу немає, отож життя та здоров'я залежить лише від самих українців і їхнього ставлення до небезпеки.

Яка ситуація з коронавірусом в Україні?

Станом на 8 жовтня в Україні виявили 244 734 випадки коронавірусу, з них 4 690 – летальні. Лише за останню добу недугу діагностували у 5 397 осіб.