Напевно, багатьом у дитинстві казали, що не можна виходити на вулицю з мокрим волоссям, інакше підчепиш застуду. Так, навіть улітку при температурі +35 та відсутності вітру. Але це міф.

Також на тему Здорове харчування: що змінилось в рекомендаціях і чому все стало набагато простіше

Від холоду люди не хворіють

Якщо вийти на вулицю з мокрим волоссям у прохолодну погоду, може виникнути відчуття холоду та дискомфорту. Але через це не можна застудитися.

Застуду, грип чи коронавірус викликають віруси, що передаються через рідини організму. Щоб заразитися цими вірусами, потрібно вступити в контакт із рідинами. Зазвичай це відбувається, коли хвора людина чхає, кашляє чи шмаркає.

Вчені з Англії встановили, що переохолодження не підвищує ймовірність застуди. Однак, якщо вірус застуди вже перебуває у вашому організмі, охолодження може спричинити появу симптомів. А мокре волосся не зробить людину привабливішою для вірусів і не підвищать шанси захворіти.

Як не застудитись

Що потрібно робити, щоб захистити себе та свою сім'ю від застуди:

  1. Часто мийте руки водою з милом. Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі.
  2. Очищайте поверхні на кухні та у ванній дезінфікуючим засобом, особливо якщо хтось із членів сім'ї застудився.
  3. Чхайте та кашляйте у серветки. Відразу викидайте використані серветки, а потім ретельно мийте руки.
  4. Не ділитесь склянками чи посудом з іншими членами сім'ї. Використовуйте свою власну склянку або одноразовий посуд, коли ви чи хтось інший хворий.
  5. Практикуйте соціальне дистанціювання, уникаючи тісного контакту з тими, хто застуджений.
  6. Добре харчуйтеся, займайтеся спортом, висипайтеся та контролюйте рівень стресу, щоб уникнути хвороб.