Останньою хворою на Еболу у Гвінеї стала новонароджена Нубія. Її мати померла від лихоманки, але дівчинка змогла видужати завдяки експериментальним лікам. Вона є першою дитиною в Гвінеї, що змогла вилікуватися у таких обставинах, ставши символом надії для всієї нації.
Хвороба була нещадною до жителів сусідніх Сьєрра-Леоне і Ліберії, але й там вона вже відступила. Загалом у цих країнах вірус вбив більше 11 тисячі людей.
Ми зацікавлені не тільки в тому, щоб побороти цю хворобу, а й зупинити її поширення у світі,
— розповів науковець Девід Едвардс.
Про смертоносну Еболу світ дізнався 40 років тому. Тоді її виявили на півдні Судану. Жертви недуги здебільшого помирали. Лікарі були просто безсилі, бо ніхто не знав, якими вакцинами із вірусом боротися.
Хвороба поширювалася далі. Переповзла у Малі, Сенегал і навіть США та Великобританію. Не щадила Ебола нікого. На щастя, в Україні випадків епідемії не було.
Борючись із нею, загинуло більше півтисячі лікарів та медичних волонтерів.
Ми дуже мало знаємо про Еболу, про її походження. Всі світові науковці тільки починають розуміти шляхи боротьби з недугою,
— пояснила лікар Елізабет Смаут.
Однак це ще не кінець боротьби з Еболою в Західній Африці. Хоча традиційні способи передачі хвороби усунули, поодинокі спалахи захворювання досі трапляються у Ліберії. Але це переважно рецидиви. Тому науковці й далі боротимуться з епідемією.
Автор — Наталя Соліна.
Дивіться також: В Україні стають популярними іграшки, що лікують недоношених немовлят