Як вдалось розробити терапію

Вони створили синтетичну дефектну копію SARS-CoV-2, який заважає реальному патогену розмножуватися в організмі. Експерименти показали, що SARS-CoV-2 сприяє реплікації і поширенню створеної в лабораторії синтетичної копії, проте в результаті даної взаємодії реальний збудник гине.

До теми ВООЗ назвала препарат, який знижує ризик смерті від коронавірусу на 13%

Ефект досягає внаслідок того, що геном дефектного SARS-CoV-2 працює подібно до паразита. Він використовує в своїх цілях механізм геному оригінального SARS-CoV-2 і тим самим може порушити процес його поширення.

Крім того, коротша довжина геному модифікованих версій дозволяє їм реплікуватись швидше, тим самим активніше витісняти патоген.

Перспектива відкриття

У препринті роботи, команда застосувала наночастинки в якості вектора доставлення препарату в оргнаізм. Такий підхід знизив кількість вірусу на 95% протягом 12 годин.

Додаткові дослідження і доопрацювання терапії дозволять використовувати наш підхід як самопідтримки засоби проти COVID-19,
– зазначив автор роботи Марко Аркетті.

Зараз команда дослідників тестує метод на різних штамах SARS-CoV-2 на клітинах людини. Тому, найближчим часом вчені оголосять про старт клінічних випробувань за участі людей.

Актуально Штам коронавірусу Дельта зафіксували у більш ніж 100 країнах світу