Про нову терапевтичну стратегію пише EurekAlert. Лікування базується на двох біохімічних медіаторах – простагландин Е1 (PGE1) і простагландин А1 (PGA1), які підвищують рівень дофаміну в головному мозку.

Читайте також: Хвороба Паркінсона: причини, симптоми та як розпізнати перші ознаки

Роль дофаміну

У пацієнтів з хворобою Паркінсона рівень дофаміну знижується в міру прогресування захворювання і поступово призводить до порушення моторних функцій, ригідності м'язів, а також порушення сну, депресії та інших наслідків хвороби.

Вчені з США та Сінгапуру виявили, що PGE1 і PGA1 позитивно впливають на рівень дофаміну, коли зв'язуються з білком Nurr1.

Ця взаємодія призводить до помітного збільшення вироблення дофаміну і одночасно запобігає загибелі нейронів мозку. В експериментах на моделях мишей з хворобою Паркінсона активація Nurr1 значно покращувала їх рухові функції.

За словами вчених, результати відкривають новий шлях для створення препаратів, що активують Nurr1.

Наразі є методи лікування, які спрямовані на підвищення рівня дофаміну, однак вони мають побічні ефекти здатні усувати лише симптоми, не сповільнюючи прогресування хвороби,
– зазначили автори.

Вчені анонсували клінічні випробування препарату

PGA1 відомий своїми протизапальними і протипухлинними властивостями, а PGE1 використовують в клінічній практиці. Це означає, що тестування нової терапії може бути прискорене і експериментальний препарат випробують клінічно найближчим часом.

Тепер вчені працюють над синтетичною формою PGE1 / PGA1, яка буде активувати Nurr1, а відтак зупинятиме розвиток хвороби Паркінсона.

Цікаво: Хвороба Паркінсона зароджується у двох різних органах

Хвороба Паркінсона – як розпізнати
  • Тремор;
  • Сповільнена рухова активність;
  • Обмежені рухи;
Особливості симптоматики при хворобі Паркінсона:
Симптоми почалися на одній стороні тіла;
Тремор виникає, коли людина розслаблена;