Як варіант, фахівчиня пропонує створення міждисциплінарних колективів, які мають на меті раннє попередження про нові небезпеки, пише Guardian.

Читайте також Коронавірус слабшає: дослідження свідчить, що хвороба перебігає легше

Наступну пандемію слід чекати вже через п'ять років

COVID-19 – не перша і не останнє захворювання глобального масштабу, з яким зустрінеться людство. Так, за оцінками колег-експертів, тепер ми будемо свідками пандемії або надзвичайних медичних ситуацій кожні п'ять років,
– заявила Салі Девіс.

Крім тривожних прогнозів, експертка запропонувала два напрямки дій: збір та відкрите поширення інформації про пандемію; та зміна поведінки і мислення.

Ми повинні відкинути ізольоване мислення. Ми повинні залишити позаду бар'єри. Ми повинні запитати себе, хто може допомогти нам в цій кризі. Аналітика, що виходить за межі географічних, дисциплінарних та організаційних кордонів, має величезний потенціал для всіх нас,
– переконана Девіс.

Інноваційні міждисциплінарні колективи

Девіс також розповіла про формування інноваційних міждисциплінарних колективів з представників різних сфер знань, від економіки й психології до молекулярної хімії.

Один із прикладів такої співпраці – коаліція Triniti Challenge, серед засновників якого Microsoft, Google, Tencent, Імперський коледж Лондона, фармацевтична компанія GlaxoSmithKline і Фонд Білла і Мелінди Гейтс.

Коаліція займеться пошуком рішень для раннього оповіщення про наближення епідемії за допомогою аналізу стічних вод і збором великих даних.

Людство має можливість зробити так, щоб пандемія COVID-19 ніколи більше не повторилася.