У Норвезькому агентстві з лікарських засобів заявили, що для людей з супутніми захворюваннями навіть відносно легкі побічні ефекти вакцини від COVID-19 можуть мати серйозні наслідки, пише Bloomberg.

Читайте також Після вакцинації: 13 ізраїльтянам паралізувало обличчя внаслідок щеплення проти COVID-19

Представники агентства повідомили, що всі смерті пов'язані саме з вакциною від Pfizer, оскільки до п'ятниці інші вакцини в країні були недоступні.

У всіх померлих після щеплення були серйозні супутні захворювання, мінімальний вік – 75 років. Станом на 17 січня у Норвегії хоча б одну дозу вакцини отримала вже 41 тисяча людей.

Більшість людей зазнали очікувані побічні ефекти вакцини, такі як нудота і блювота, лихоманка, місцеві реакції в місці ін'єкції і загальне погіршення стану,
– додали в агентстві.

Норвезький інститут суспільної охорони здоров'я зазначив, що "для людей з найважчими захворюваннями навіть відносно легкі побічні ефекти вакцини можуть мати серйозні наслідки".

Що відомо про вакцину від Pfizer та BioNTech

  • Ефективність вакцини під час клінічних випробувань становила 95%. Рівень ефективності зберігався таким же навіть серед людей старше 75 років.
  • Вакцина від цих компаній називається Comirnaty. Це двокомпонентний препарат, який вводять в руку двічі з інтервалом щонайменше 21 день.
  • Найпоширеніші побічні ефекти при застосуванні препарату зазвичай легкої або середньої важкості й минають за декілька днів. Найчастіше це: біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, озноб та лихоманка.
  • Вакцина від Pfizer та BioNTech 11 грудня отримала дозвіл на екстрене використання від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).
  • 21 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило препарат та рекомендувала його використання в країнах ЄС.