Нічні зміни можуть буквально вбити людину. Про це застерігають науковці із США, пише Independent.
Дослідники вивчили медичні дані 189 тисяч пацієнтів, зібрані впродовж 24 років.
Лікарі помітили сильну залежність між змішаною схемою роботи (чергуванням нічних та денних змін) та ішемічною хворобою серця.
Провідний автор дослідження, опублікованого у журналі Американської медичної асоціації лікар Селін Веттер зазначає, що на виникнення ішемічної хвороби серця впливає куріння, погана дієта, нестача фізичної активності та підвищений індекс маси тіла.
Усе це — критичні чинники, які треба враховувати для попередження хвороби. Однак, навіть контролюючи ці фактори, ми все одно бачимо зростання ризику виникнення коронарної хвороби серця через роботу вдень та вночі,
— пояснила вона.
Ті, хто працював від однієї до трьох ночей на місяць впродовж 10 років мали на 15-18% вищий ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, ніж люди, які працювали лише вдень.
Що цікаво, ці показники особливо актуальні для жінок, адже на чоловіків випадкова робота вночі може впливати зовсім по-іншому.
Для дослідження лікарі узяли інформацію з офіційної статистики про роботу медсестер США, у якій повідомлялося про усі прояви хвороб серця у медичних працівниць — від серцевих нападів до болю у грудях через ішемічну хворобу серця. За 24 роки у понад 10 тисяч жінок виявили саме це захворювання.
Науковці припускають, що зміна графіку роботи з денного на нічний може порушити роботу біологічного годинника людини, який має доволі стабільний 24-годинний цикл.
Читайте також: Сигнали тіла: 8 ознак, що у вас емоційні розлади