За словами дослідників, в психологічній літературі згадується механізм передачі збудження, завдяки якому при послідовній реакції на два стимули, людина переносить збудження, отримане від першого стимулу, на другий. Цей феномен учені і хотіли показати в своєму досвіді.

В експерименті брало участь 64 жінки, яких розділили на дві групи, а також 32 чоловіки. Всі вони слухали приємну музику, перед тим як оцінити фотографії людей протилежної статі. Потім респондентів запитували, з ким із представлених кандидатів вони б пішли на побачення. На ті ж питання відповідала контрольна група, яка не слухала музику перед опитуванням.

Читайте також: Неочікувано: вчені назвали чоловічу зачіску, яка найбільше подобається жінкам

Висновки показали, що жінки більш лояльно ставилися до вибору партнера після прослуховування музики: вони частіше погоджувалися на побачення з незнайомцями, ніж ті, хто відповідав в тиші. На результати чоловіків досвід ніяк не вплинув.

Вчені вважають, що музика завжди впливала на вибір сексуального партнер. Про це говорив навіть Чарльз Дарвін, що музика з'явилася завдяки сексуальному і еволюційному відбору, так як для її написання потрібні видатні когнітивні здібності, які збільшують репродуктивний успіх.