Вагітні жінки є особливо складною групою пацієнтів, а питання материнської смертності є важливими пріоритетом Міністерства охорони здоров’я і це ознака спроможності медичної системи. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час щоденного брифінгу МОЗ щодо ситуації з поширення COVID-19, пише 24 канал.

Читайте також 829 випадків за добу: в Україні майже 61 тисяча випадків захворювання на COVID-19

Ірина Микичак
“Серед майже 61 тисячі підтверджених випадків захворювання на COVID-19, 225 з них – вагітні жінки. Найбільше вагітних, які страждають на коронавірусне захворювання у Рівненській області, місті Київ, Закарпатській та Чернівецькій областях”.

Так, у столиці та Рівненській області виявили 32 випадки інфікування вагітних жінок.

За словами Микичак, за час епідемії в Україні потребували госпіталізації 92 вагітних з діагнозом COVID-19, це 41 % від усіх хворих жінок і 6 з них були у важкому стані та потребували у відділеннях інтенсивної терапії.

Важливо Як впливає коронавірус на вагітність та новонароджених

Два дні тому, 29 липня повідомили про смерть жінки у Жовківській центральній районній лікарні від ускладнень COVID-19. Померла 28-річна породілля, яка народила дитину на 27 тижні вагітності. Новонароджена дитина у важкому стані перебуває у реанімації.