Зокрема, мова про хвороби нервової системи. Розповідаємо детальніше про те, які саме хвороби нервової системи є підставою для визнання непридатним до служби.
Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково
Хвороби нервової системи
Українське законодавство визначає перелік хвороб, які можуть бути підставою для тимчасової відстрочки військовозобов'язаних від служби або ж визнання їх непридатними як у мирний, так і у воєнний час.
Хвороби нервової системи можуть стати причиною повної непридатності до військової служби у разі:
- Швидкопрогресуючих запальних захворювань центральної нервової системи (ЦНС). Це – менінгіт, енцефаліт, мієліт, енцефаломієліт, абсцеси внутрішньочерепнbй і внутрішньохребтовий тощо.
- Швидкопрогресуючих системних атрофій з важкими порушеннями функцій, церебрального паралічу, як от хвороба Паркінсона, розсіяний склероз.
- Епілепсії у випадку частих епілептичних нападів або виражених психічних розладів.
- Швидкопрогресуючих хвороб периферичної нервової системи, які спричиняють ураження нервів, порушення іннервації та виникнення болю. Серед них нейропатії, міастенії, міопатії, дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші.
- Розладів вегетативної нервової системи зі значними порушеннями її функцій (такі як синдром Бредбері-Еглстона, сімейна дизавтономія Райлі-Дея, багатосистемна дегенерація, нейрогенна ортостатична гіпотензія – синдром Шая-Дрейджера), що прогресують.
До теми Непридатні до служби: з якими хворобами серця не мобілізують
Мобілізація в Україні: актуально про головне
7 березня президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення у запас строковиків після завершення служби. Указ набуває чинності з дня його опублікування.
Наразі українські парламентарі продовжують працювати над мобілізаційним законопроєктом. Він може потрапити до сесійної зали на розгляд у другому читанні вже до кінця березня 2024 року.
Крім того, законопроект про дозвіл на мобілізацію засуджених та ув'язнених може бути зареєстрований в Раді вже наступного тижня. На найближчому засіданні Ради він буде голосуватися в першому читанні.