У період цвітіння рослин важко зрозуміти, на що саме виникла алергія і чи це взагалі вона. Найбільш небезпечним у цьому плані вважається початок літа, але загалом алергіки можуть відчувати реакцію на пилок рослин до жовтня-листопада! Тож якщо в теплу пору року з’явився нежить, виключати ймовірність алергії не можна, навіть якщо раніше її ніколи не було. Втім, є й інші фактори, які можуть спричинити закладеність носа: наприклад, надмірне захоплення морозивом чи перемерзання у воді, або шкідливий для здоров’я контраст між температурою повітря на вулиці та в приміщенні, де кондиціонер налаштовано на 19˚С.

Отже, якщо заклає ніс і почанається нежить, важливо зрозуміти причину.

Застуда чи алергія: як їх розрізнити в домашніх умовах?

У період карантину відвідування поліклінік та лікарень хочеться мінімізувати, тож не дивно, що за перших ознак нежитю до лікаря ніхто не біжить. Але якщо закладеність носа не минає, слід проаналізувати ситуацію, перш ніж зрозуміти, до якого саме спеціаліста йти. Для початку прочитайте перелік цих симптомів:

  • нежить з рясними виділеннями з носа, виділення переважно прозорі, водянисті
  • напади чхання, часто – вранці
  • закладеність носа
  • свербіж в носі
  • почервоніння і свербіння обох очей, сльозотеча

Якщо впродовж кількох днів ви відчуваєте два або більше симптомів із цього переліку, які тривають годину чи більше, найімовірніше, це алергія.

Якщо із симптомів присутні лише закладеність носа або виділення, ймовірним є як алергічний, так і застудний нежить.

Втім, для застудного нежитю характерні інші ознаки:

  • закладеність носа тільки з одного боку
  • виділення з носа тільки з одного боку
  • густі виділення з носа
  • зміна характеру нежитю впродовж кількох днів

Крім того, застудний нежить зазвичай супроводжується іншими характерними симптомами застуди: підвищенням температури тіла, загальною слабкістю, сонливістю, головним болем.

Судинозвужувальні краплі: ефективні при будь-якому нежитю

Назва групи препаратів – "судинозвужувальні краплі" – говорить сама за себе. Це засоби, які звужують судини. Вони впливають на особливі рецептори, які забезпечують звуження судин слизової оболонки носа, а це, в свою чергу, допомагає зменшити набряк і полегшити дихання. Втім, важливо пам’ятати: судинозвужувальні краплі зменшують неприємний симптом, але не лікують нежить.

Беззаперечна перевага судинозвужувальних засобів проти нежитю – їхня ефективність. Без такого препарату не обійтися, наприклад, при лікуванні нежитю у маленької дитини – адже малеча просто не може дихати, погано їсть, не спить, якщо у неї закладає ніс.

Препарати проти закладеності носа призначають також у комплексному лікуванні синуситів, отитів, гайморитів – завдяки звуженню судин вдається досягти кращого ефекту при застосуванні інших засобів.

Водночас, судинозвужувальні препарати мають недоліки. Насамперед, це побічні ефекти: висушування слизової носа, підвищення ламкості її судин, а при тривалому застосуванні – залежність від препарату та розвиток хронічного риніту.

Існує також небезпека отруєння судинозвужувальними засобами при передозуваннях.

Особливо легко помилитися з дозуванням для дітей, адже площа слизової оболонки носа дитини значно менша, ніж у дорослого – якщо на неї потрапляє більше препарату, ніж передбачено виробником, засіб може чинити небезпечну системну дію. Якщо закапати малюку в ніс дорослу дозу препарату від нежитю, вона в 30 разів перевищуватиме норму! А це – пряма загроза життю. Саме тому при лікуванні нежитю у дітей ніколи не можна застосовувати препарати, розраховані на дорослих.

Оральні краплі проти нежитю: ефективність висока, небезпека – низька

Не всі про це знають, але краплі проти нежитю не обов’язково капати в ніс, підвищуючи ризик передозування та розвитку побічних ефектів. Існує оральна форма прийому такого препарату – це краплі від нежитю Мілі Носік, які потрібно капати в рот. Якщо приймати судинозвужувальний засіб у такій формі, то немає ризику негативного впливу на слизову носа. А дозувати такий препарат простіше, бо мама просто може накапати краплі в ложку, перш ніж давати їх малечі – на відміну від звичної форми крапель, які треба капати одразу в ніс.

Краплі Мілі Носік можна приймати дітям старше 4-х років та дорослим. До речі, це чудова можливість для тих, хто змалку терпіти не може процедуру закапування крапель в ніс. Тепер ви можете прийняти кілька крапель смачного сиропу і позбутися закладеності носа.

Препарат містить дві діючі речовини: судинозвужувальну (фенілефрин) та протиалергічну (хлорфенірамін). Він ефективний при нежитю, який є симптомом як застуди, так і алергії.

Авжеж, у будь-якому випадку слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, чому саме з’явився нежить. А Мілі Носік допоможе дихати вільно і лікуватися ефективно!