За словами керівника кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії Ярослава Заруцького, з початку протистояння у зоні АТО загинуло близько 450 українських військових, майже півтори тисячі поранені.

"Це офіційна статистика. Співвідношення вбитих і поранених, на жаль, один до трьох. В інших війнах, в інших країнах співвідношення було один до п’яти, один до чотирьох з половиною. Тобто дуже в нас багато смертельно поранених, тяжко поранених. Якщо говорити про статистику постраждалих цивільних осіб – те саме співвідношення", – розповів Заруцький.

Він також повідомив, що наразі на Дніпропетровщині, в селищі Черкаському, де базується одна з військових частин, формують перший шпиталь для легкопоранених військових із зони АТО.

"Для того, щоб не везти легкопоранених в тил, не витрачати ресурси, їх можна лікувати тут, на місці. Їх можна повертати до мирного життя або в ряди війська", – сказав військовий лікар.

Як поінформували військові медики, наразі перед лікарями також стоїть завдання з координації дій між військовою й цивільною медициною.

Військові лікарі зазначили, що частину поранених могли б приймати центральні районні лікарні поблизу від зони АТО.

Нагадаємо, речник РНБО Андрій Лисенко повідомив, що від початку проведення АТО загинуло 363 українських силовиків і майже півтори тисячі – поранено.