Наразі сонце у фазі сонячного мінімуму, відтак потужних метеоударів не очікують. Втім, незначні коливання таки будуть, розповідаємо, як вони впливають на організм та самопочуття людей.

Читайте також: Прогноз магнітних бур на лютий 2020 року

Магнітні бурі у березні 2020 року: коли відбудуться

Згідно з даними вчених лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН, 19, 27 та 28 березня сонячна активність спровокує магнітні коливання, які й звуть магнітними бурями. Відтак, люди можуть відчувати певний психологічний та фізіологічний дискомфорт.


Прогноз магнітних бур на березень/Скріншот: LPI Solar X-ray Astronomy Laboratory

Як магнітні бурі впливають на здоров’я:

Не усі люди є метеозалежними, втім іноді люди скаржаться, що їх погане самопочуття збігається із прогнозом магнітних бур.

Метеозалежність та метеочутливість – що це?
Метеозалежність – це зміна стану здоров'я, яка відбувається під впливом природних факторів: температури, вологості повітря чи атмосферного тиску. Втім, варто відрізняти метеозалежність від метеочутливості – це здатність реагувати на зміни погоди зміною через самопочуття.

Відтак, такі люди можуть відчувати такі симптоми:

  • Головний біль.
  • Дратівливість, перепади настрою.
  • Сонливість.
  • Зниження працездатності чи загальна слабкість.
  • Підвищення артеріального тиску.
  • Біль у суглобах.

Чи дійсно є вплив магнітних бур на здоров'я людей

Втім, варто розуміти, що такий вплив не доведений ні медиками, ні вченими. Тому, якщо ви часто почуваєте себе знесиленими чи відчуваєте біль – зверніться до свого сімейного лікаря, проведіть обстеження організму та пройдіть курс лікування. Не варто звинувачувати у своєму поганому самопочутті погоду чи магнітні бурі.

Редакція Здоров'я 24 радить стежити за своїм здоров'ям, адже головний біль може виникнути не через магнітні бурі, а свідчити про інші серйозні захворювання.


Північне сяйво – результат магнітних бур/Фото: novimandry.com

Магнітні бурі можна побачити – це полярне сяйво

Магнітні бурі є причиною виникнення північного сяйва. Заряджені частинки атмосфери здатні проникати в атмосферу на магнітних полюсах, там вони взаємодіють з атомами атмосфери й створюють барвисте світіння.

Як відомо, планета має магнітне поле, яке захищає від космічної радіації. Хмара енергетичних частинок досягає Землі за кілька днів після спалаху, впливає на її магнітосферу — вона починає коливатися – цей процес і називається магнітною бурею, яка чинить вплив на Землю.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.