Станом на 8 жовтня Чернівецька область повідомила про 17 повторних випадків інфікування коронавірусом. Під час робочої поїздки на Буковину Ляшко пояснив, що іноді люди інфікуються коронавірусом повторно, але масових повторних інфікувань у світі поки що не зафіксовано.

До теми Скільки триває імунітет до сезонних коронавірусів: невтішні результати дослідження

За словами Ляшка, оскільки коронавірус SARS-CoV-2 – це нова хвороба, то вчені поки що досліджують усі її можливі наслідки.

Віктор Ляшко
“Щодо повторного інфікування, сьогодні це більше виключення, ніж правило. Такі випадки трапляються у світі, але ще заяви ВООЗ щодо того, що повторне інфікування – це правило, і всі можуть інфікуватися, немає. Це виключення з правил, які розглядаються, і виясняються причини, чому так відбулося”.

Ляшко зауважив, поки що відомо, що в інфікованих коронавірусом антитіла після перенесення хвороби тримаються в середньому 3-4 місяці, а інколи – до 6 місяців. Тож поки що вчені з'ясовують, чи потрібно буде таким людям робити вакцинацію.

Також головний санлікар країни вкотре наголосив, що Україну очікує нелегкий період, а пом'якшити його зможе тільки дотримання всіх протиепідемічних заходів.