За словами Ляшка, вакцина в Україні точно буде, і вона буде безпечною, якісною та ефективною. Водночас він запевнив, що гірші медпрепарати до України не завезуть.
Зверніть увагу Обіцяної вакцинації в Україні досі немає: що Степанов робить не так
Поки жодної вакцини в Україні не зареєстрували
Головний санлікар зазначив, що дозволять вакцину використовувати лише після того, як її зареєструють в Україні. Також вона має мати українську інструкцію та дозвіл на використання від вітчизняного регулятора.
Сьогодні ж в Україні на реєстрації перебувають три вакцини. Мовиться про препарат від американсько-німецького виробника Pfizer, шведсько-англійську AstraZeneca (виробляють на площі Інституту сироваток у Індії) та Sinovac китайського виробництва.
Також ще не жодна з вакцин не прибула до України
За словами Ляшка, Україна очікувала в середині лютого, як це обіцяв механізм COVAX, поставки на 117 тисяч доз вакцини Pfizer.
"Але з незалежних від нас бюрократичних причин вони не приїхали до України. Але ми на цю вакцину очікуємо найближчим часом", – зауважив він.
Головний санлікар додав, що за кошти держбюджету закупили ще 3 препарати – Sinovac, AstraZeneca та Novavax. Китайці мають поставити вакцину після реєстрації та публікації в міжнародному журналі даних. Зокрема, там має мовитися що вакцина – ефективна в щонайменше 70% досліджень.
Щодо AstraZeneca, то вона приїде найближим часом. Але дату Ляшко сказати так і не міг, оскільки є багато нюансів, що на це впливають.
До теми Зміщені терміни істотно не вплинуть на кампанію з вакцинації, – Шмигаль
Коли ж вакцини все ж прибудуть – що буде далі
- Якщо літак прилітає до 16:00 дня X, то наступного дня 11 машин виїжджають в 25 обласних центрів.
- 6 із них отримають вакцину майже одразу, інші 19 – за добу.
- Щодо тих, хто в перший день, у МОЗ чітко знають, яка мобільна бригада, яку кількість вакцин візьме та в якому закладі розпочне вакцинувати медпрацівників.
- Разом із вакцинами приїдуть шприци для проведення уколу та бокси безпечної утилізації шприців. Призначення останніх – щоб не було реінфекції та щоб шприци не могли повторно використовувати.
Як відбуватиметься вакцинація в Україні / Дані МОЗ / Інфографіка 24 каналу