Одним із важливих кроків для втілення планів світових лідерів є забезпечення вакциною бідніших країн. Також політики розглянули питання створення механізму фінансування на боротьбу з можливими пандеміями у майбутньому.

Зверніть увагу Путін просить "Велику двадцятку" визнати російську вакцину

Виробництво вакцини в Африці

Лідери країн "Великої двадцятки" зазначили, що забезпечення тих чи інших країн вакцинами не повинна відбуватися на благодійній основі, тому що кожна країна має свій інтерес. Однак саміт підтримав налагодження виробництва необхідних препаратів в Африці, щоб збільшити там темпи вакцинації.

Президент Росії Володимир Путін, який до саміту доєднався онлайн, звинуватив лідерів G20 у нерівномірному розподілі вакцин та у відмові взаємно визнавати вакцини. Ймовірно, він мав на увазі те, що більшість країн світу не визнає російський "Супутник V". Його китайський колега Сі Цзіньпінь вимагав звільнення від патентів на виробництво вакцини, щоб передати технології виробництва країнам, що розвиваються.

Водночас прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що його країна у 2022 році виробить 5 мільярдів доз вакцини для різних країн світу.

Коронавірус у світі: останні новини

  • Через зростання кількості хворих та випадків госпіталізації, уряд Бельгії ухвалив рішення про відновлення нещодавно скасованих карантинних обмежень. У країні повністю відновили масковий режим, а при відвідуванні різних закладів потрібно пред'явити сертифікат про вакцинацію.
  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заборонив експорт кисню закордон. Ймовірною причиною називають боязнь можливого дефіциту.
  • У Росії на фоні загострення епідемічної ситуації провели змагання зі швидкісного копання могил.