Дослідники Каліфорнійського університету з Сан-Франциско оглянули понад 8000 учасників віком від 18 до 25 років, які взяли участь у Національному опитуванні зі здоров’ям. Про це пише CNN з посилання на журнал Journal of Adolescent Health.

До теми Чому коронавірус згубно впливає на весь організм: пояснення лікарів

Дослідники виявили, що 32% від загальної кількості учасників були вразливими до коронавірусу та мали ризик отримати важкі симптоми захворювання. Однак, коли з групи учасників вилучили тих людей, які курили звичайні або електронні цигарки, то цей відсоток зменшився вдвічі – приблизно до 16%.

Дослідження показало, що в цілому саме молоді чоловіки більше ризикували отримати важкий перебіг коронавірусу, ніж жінки. Хоч у порівнянні з юнаками, дівчата частіше повідомляли про наявність астми та імунних станів. Втім, коли з дослідження вилучили курців, то дівчата отримали вищий ризик.

Останні дані свідчать про те, що куріння пов'язане з більшою ймовірністю прогресування COVID-19, враховуючи збільшення тяжкості захворювання, потрапляння у відділення інтенсивної терапії або смерть,
– заявила провідна авторка дослідження Саллі Адамс.

Науковці зазначили, що куріння може мати значні наслідки для молодих людей, які зазвичай мають низькі показники хронічних захворювань.

Разом з тим, фахівці прийшли до ще одного цікавого висновку під час цього дослідження – білі молоді люди віком від 18 до 25 років мали найвищу вразливість.