Новини про коронавірус в Україні 4 серпня

Загалом з початку епідемії коронавірусу в Україні зафіксовано 74 219 випадків інфікування коронавірусною інфекцією.

Читайте також Новини про коронавірус 3 серпня: невтішні прогнози вчених, гонитва за вакциною

У столиці України виявили 108 нових випадків COVID-19, за минулу добу померло 6 людей, одужало – 3 044.

Антирейтинг продовжує очолювати Львівщина, де за добу захворювання підтвердили у 146 осіб. На жаль, 6 пацієнтів померли від ускладнень. Загалом у Львівській області – понад 10 тисяч випадків, а на сьогодні хворіють 7288 українців.

Статистика поширення COVID-19 в областях

  • Львівська область – 10 067 (+146)
  • Київ – 8662 (+108)
  • Рівненська область – 6355 (+85)
  • Чернівецька область – 6229 (+86)
  • Закарпатська область – 5384 (+66)
  • Івано-Франківська область – 5041 (+127)
  • Харківська область – 4093 (+143)
  • Волинська область – 4008 (+59)
  • Київська область – 3877 (+32)
  • Одеська область – 3545 (+63)
  • Тернопільська область – 3121 (+8)
  • Вінницька область – 2848 (+33)
  • Житомирська область – 1967 (+19)
  • Дніпропетровська область – 1459 (+21)
  • Хмельницька область – 1200 (+11)
  • Черкаська область – 955 (+1)
  • Чернігівська область – 909 (+9)
  • Донецька область – 903 (+5)
  • Запорізька область – 851 (+5)
  • Кіровоградська область – 711
  • Миколаївська область – 648 (+6)
  • Сумська область – 560 (+19)
  • Полтавська область – 466 (+7)
  • Херсонська область – 230
  • Луганська область – 124 (+2)
  • Коронавірус у Збройних силах України: за останню добу COVID-19 виявили у 16 військових. Наразі у ЗСУ з коронавірусною хворобою бореться 221 особа. За весь час пандемії одужали 640 військових, з них п'ятеро, на жаль, померли. На ізоляції перебувають 495 людей. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція найближчих три доби, – 164 людини.
  • COVID-19 серед українських медиків: наразі зареєстрували 8 865 випадків зараження коронавірусом серед медичних працівників, з них 66 дізнались про свій діагноз минулої доби. Відомо про понад 60 летальних випадів внаслідок ускладнень СOVID-19 серед медичних працівників. Разом з тим, 6 521 медик вже одужав.

​Головні новини про коронавірус в Україні

12 сімей медиків, які померли від COVID-19, отримали компенсації

Голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат фракції "Слуга народу" Галина Третьякова заявила, що її хвилюють компенсаційні виплати за смерті медиків від СOVID-19 їхнім родичам. Адже лише 12 з сімей отримали виплати.

За її словами, статистика така: 60 ​​(медиків, які померли) і 12, здається, виплат було зроблено за станом на п'ятницю саме тому, що "система збору документів дуже складна".

У Сумах на карантин закрили пологовий будинок

На 2 тижні закрили "Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії"на Сумщині. Коронавірус виявили у 4 працівників медзакладу. Хворих працівників пологового направили на лікування. Ще 12 співробітників, які перебували з інфікованими у контакті, перебувають на самоізоляції, 18 контактних хворих – під медичним наглядом.

За інформацією міськради, джерелом недуги стала одна з пацієнток.

МОЗ спрогнозувало початок 2-ї хвилі коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я посилено готується до другої хвилі пандемії коронавірусної хвороби. За прогнозами українських експертів, вона може розпочатися в Україні вже восени.

Про це свідчить невтішна інформація, яка надходить із різних країн світу. Зокрема, кількість інфікованих COVID-19 знову зростає у Європі. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, що тенденції поширення коронавірусної хвороби у світі не є позитивними, а в Європі вже розпочинається друга хвиля пандемії, захворюваність зокрема зросла у Німеччині, Швейцарії та Іспанії.

Скільки доз вакцин проти коронавірусу отримає Україна та коли

Україна має право звернутися до об'єднання глобального доступу до вакцин COVID-19 COVAX за вакцинами для проведення щеплень людям з груп ризику.

Кожна країна, яка є членом цієї організації, отримає вакцини для покриття щепленням близько 20% населення. Для України це близько 8 мільйонів доз.

Що відомо про готовність вакцини проти COVID-19?

Нині вже 25 вакцин-кандидатів досліджуються клінічно, і 6 з них наблизилися до завершальної стадії. Серійне виробництво повинне розпочатися на початку 2021 року, і вакцини повинні з’явитися й в Україні для профілактики коронавірусної хвороби.

чи готові вакцинуватись українці від коронавірусу інфографіка 24 каналу
Чи готові вакцинуватись українці від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Львів – у помаранчевій зоні: хостели та фітнес-центри працюватимуть

Згідно з поділом України на зони карантину, Львів потрапив до помаранчевої зони. Попри це, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що фітнес-центри та хостели працюватимуть – з дотриманням усіх карантинних норм.

МОЗ оцінили якість тестування на Херсонщині

СБУ встановила, що у Херсонській області закупили неякісні тест-системи для діагностики COVID-19. Втім, Міністерство охорони здоров'я не виявило проблем з проведенням тестування в Херсонському лабораторному центрі, бо якість тестів навіть не перевіряли.

При цьому лабораторному центру рекомендують на день припинити роботу для усунення проблем з документацією. При цьому він зазначив, що комісія не перевіряла якість тест-систем, оскільки це входить до компетенції Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Більше про це МОЗ каже, що порушень не було, але якість тестів не перевірили

З коронавірусного фонду не закупили жодного апарату ШВЛ

Міністерство охорони здоров'я досі не закупило жодного апарату штучної вентиляції легень з так званого "коронавірусного" фонду. Як відомо, Кабмін виділив 100 000 тисяч гривень. Однак станом на сьогодні ще триває підготовка документів МОЗ для закупівлі цього медичного обладнання, необхідного при лікуванні тяжких випадків коронавірусу.

До слова, станом на ранок 4 серпня в Україні на стаціонарному лікуванні перебуває 4969 осіб, з них 132 людини підключені до апарату ШВЛ.

Новини про коронавірус в світі 4 серпня

Статистика поширення COVID-19 в світі

Станом на 4 серпня у світі з початку епідемії підтвердили 18 466 594 випадки інфікування коронавірусом. 699 134 людей померли від ускладнень. 11 058 317 пацієнтів одужали.

Антирейтинг країн з найбільшою кількістю інфікованих:

  • США – 4 768 827,
  • Бразилія – 2 801 921,
  • Індія – 1 855 745,
  • Росія – 859 762,
  • Південна Африка – 521 318.

Головні новини про коронавірус у світі

Нові рекомендації щодо тестування на SARS-CoV-2

Наразі золотим стандартом аналізу на вірус SARS-CoV-2 вважають глибокий мазок з носогорла. Виявилось, що слина може виявитися кращим матеріалом для проведення тестів.

У дослідженні тести на SARS-CoV-2 зробили 44 стаціонарним пацієнтам і 98 медичним працівникам. Слина виявилася рівноцінною альтернативою для аналізів.

Більш того, у двох людей без симптомів захворювання вірус змогли виявити в слині після того, як його не виявили в носогорлі.

Чим відрізняються тести на коронавірус інфографіка 24 каналЧим відрізняються тести на коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Росія хоче почати випробування вакцини проти коронавірусу на дітях

У Росії найближчим часом може розпочатися випробування власної дитячої вакцини проти коронавірусу. Про це повідомив директор Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології ім. Н. Ф. Гамалії Олександр Гінзбург.

Та варто додати, що перед початком випробування вакцини на дітях, вакцину все ж планують перевірити на дорослих.

До теми Понад третина витоків даних про пацієнтів з COVID-19 у світі припадає на Росію

На норвезькому лайнері, де зафіксували спалах коронавірусу, українців немає

На круїзному лайнері Roald Amundsen захворіли щонайменше 36 людей, 31 липня судно зайшло в порт. Посольство України вже сконтактувало із судновласником і оператором судна та встановили, що на борту українців не було – ані серед членів екіпажу, ані серед пасажирів.

Антирекорд COVID-19 у Польщі

У Польщі стався третій за тиждень антирекорд захворюваності на коронавірус. За добу зафіксували 680 нових випадків. Найбільше хворих у Силезькому воєводстві – 16 940.

Міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський ще у суботу зазначав, що варто очікувати значної кількості заражень та що частина з них будуть пов’язані з 6 осередками спалаху. Проте, за його словами, не варто панікувати, оскільки в цих регіонах цілеспрямовано тестують усіх контактних осіб, пише видання.

Друга хвиля COVID-19 уже у Німеччині, до нового спалаху недуги готується Франція

Профспілка лікарів Німеччини повідомляє, що країну уже накрила друга хвиля коронавірусу. У Франції прогнозують – новий спалах недуги відбудеться восени та взимку.

Медики наголошують, що через те, що люди ігнорують карантинні обмеження і зростає кількість хворих.

Маркер ускладнень при COVID-19 – аналіз крові на білок трансферин

Поки вчені не змогли встановити, чому одні люди легко або навіть безсимптомно переносять COVID-19, а в інших виникають важкі симптоми, що вимагають інтенсивної терапії. Передбачити цю ймовірність допоможе простий показник крові.

Вчені проаналізували дані про експресію генів у інфікованих COVID-19 людей для пошуку молекул, що беруть участь в згортанні крові.

З 200 кандидатів вони виділили білок трансферин, який підвищувався з віком, був вище у чоловіків, в порівнянні з жінками та виявився підвищеним в людей, які інфікувалися коронавірусом.