Новини про коронавірус в Україні 28 жовтня

Статистика поширення COVID-19

Читайте також Новини про коронавірус 27 жовтня: критична ситуація у Франківську, спалах в Офісі Президента

Від учора COVID-19 підтвердили у 7 474 людини. Ще 165 хворих померли. Натомість одужали 3 306 пацієнтів. З початку пандемії в Україні хворобу виявили у 363 075 людей. На жаль, 6 755 інфікованих померли. Натомість 148 642 пацієнти одужали. Нині від коронавірусу продовжують лікуватись 207 678 мешканців країни.

Станом на 28 жовтня жодна із областей України не готова до послаблення карантину. Найвищий показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів зафіксували у Чернівецькій області.

 • Львівська область – 815 (+18)
 • Київ – 721 (+15)
 • Харківська область – 515 (+11)
 • Чернівецька область – 446 (+4)
 • Івано-Франківська область – 425 (+5)
 • Закарпатська область – 359 (+2)
 • Київська область – 357 (+14)
 • Одеська область – 351 (+13)
 • Дніпропетровська область – 335 (+12)
 • Волинська область – 255 (+6)
 • Тернопільська область – 247 (+2)
 • Рівненська область – 232 (+4)
 • Житомирська область – 226 (+7)
 • Хмельницька область – 213 (+9)
 • Вінницька область – 171 (+3)
 • Сумська область – 162 (+9)
 • Полтавська область – 167 (+8)
 • Миколаївська область – 146 (+9)
 • Запорізька область – 110 (+6)
 • Черкаська область – 92 (+3)
 • Чернігівська область – 88
 • Донецька область – 89 (+2)
 • Кіровоградська область – 84
 • Херсонська область – 72
 • Луганська область – 68 (+3)

Коронавірус серед медиків

За минулу добу кількість хворих медичних працівників в Україні збільшилася на 475. Загалом, від початку пандемії в Україні коронавірус виявили у 22 287 медиків. Від загальної кількості інфікованих в країні медичні працівники становлять понад 6%.

COVID-19 у ЗСУ

Від учора в лавах Збройних сил України на коронавірусну інфекцію виявили у 101 військового. Станом на 28 жовтня в ЗСУ на коронавірус хворіють 1390 людей. Усього від початку пандемії одужали 3 828 військовослужбовців, померли – 14 інфікованих. Наразі на ізоляції перебувають 356 людей, однак 74 військових у найближчі 3 доби її завершать.

Для хворих на коронавірус перепрофілюють додаткові лікарні

В Україн з усіх виділених ліжок для хворих на COVID-19 зайняті майже половина, а саме 25,4 тисячі ліжок із можливих 52 тисяч.

На ранок жовтня на лікарняних ліжках перебувають 25 424 пацієнти. Також Степанов наголосив, що максимальна кількість ліжок, які може передбачити під коронавірусних хворих Україна, – це 52 тисячі.

Пацієнтів з коронавірусом у Києві більше не тримають до повного одужання в лікарнях

Пацієнтів з коронавірусом у столичних стаціонарах більше не тримають до повного одужання через брак місць в лікарнях.

Як розповіла головлікарка Київської міської клінічної лікарні № 4 Тетяна Мостепан, хворих виписують, як тільки їхній стан стабілізовано, оскільки ліжок катастрофічно не вистачає. Тепер пацієнти потрапляють в лікарні у важчому стані та жоден медзаклад не може чекати повного одужання хворих.

Кличко розповів про своє самопочуття

Повторний тест у мера Києва Віталія Кличка показав наявність захворювання COVID-19. Кличко зазначив, що почувається добре: сів голос та зникло відчуття запахів.

"А так, спортивне минуле і міцна імунна система відбивається від вірусу", – додав Кличко.

Велика кількість ПЛР-тестів показують хибний результат

Як заявив генеральний директор медичної лабораторії "Діла" Олексій Бабич, майже 80% помилок і недостовірних результатів під час лабораторних досліджень відбувається через порушення так званого переданалітичного етапу того, як, чим, коли і де медичний працівник бере біоматеріал.

Також хибнонегативні результати можуть бути отримані, якщо "медсестра просто змащує передні дужки зіва ватним шпателем, на якому вірус не утримується або утримується, але потім не віддається у збагачувальне середовище ПЛР-лабораторії.


Адаптивний карантин: нові обмеження / Інфографіка 24 каналу

Новини про коронавірус у світі 28 жовтня

Згідно з даними РНБО, від початку пандемії COVID-19 у світі інфікувалися майже 44 мільйони людей, з них майже 30 мільйонів уже одужали, але, на жаль, 1 168 384 хворих померли.

Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:

 • США – 8 779 839;
 • Індія – 7 990 322;
 • Бразилія – 5 439 641;
 • Росія – 1 553 028;
 • Франція – 1 244 242.

У Росії заявили про рекордну кількість інфікувань

За минулу добу в Росії зареєстрували 16 202 нових хворих на COVID-19, Загалом, станом на 28 жовтня РФ повідомила про 1 563 976 пацієнтів з виявленим вірусом SARS-CoV-2. Оскільки у статистиці захворюваності на коронавірус Росія враховує й окупований український Крим, то її можна вважати спотвореною.

Блогер записав відеозвернення щодо небезпеки COVID-19 за шість годин до смерті

Словацький блогер Йозеф Кметьо записав відеозвернення із закликом не слухати людей, які не вірять у коронавірус, а серйозно ставитися до пандемії. Через 6 годин після запису відео, чоловік помер.

"Ніколи не потрапляйте під вплив людей, які не вірять у коронавірус, і їм подібним. Живим прикладом того, що таке COVID-19, є я", – зазначив блогер.

Він з відчаєм визнав, що "передусім жертвами вірусу стають невинні люди" та закликав берегти себе, не піддаватися впливу і обов'язково користуватись засобами індивідуального захисту.

Дивіться відео Йозефа Кметьо

Нові критерії близького контакту з хворим на COVID-19

Американські центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) змінили визначення близького контакту з людиною, інфікованою коронавірусом SARS-CoV-2.

Тепер близький контакт визначають на відстані в 1,8 метра від інфікованої людини протягом 15 хвилин або довше протягом 24 годин в період, починаючи з двох днів до розвитку хвороби (або, для безсимптомних пацієнтів, за два дні до позитивного тесту) до ізоляції пацієнта.

Носіння масок і респіраторів не впливає на те, чи вважається контакт близьким чи ні. CDC пояснює це тим, що більшість людей не знають, як поводитися із засобами особистого захисту.

Близькість контакту визначають наступні параметри:

 • відстань (ближче – вище ризик),
 • тривалість (довше – вище ризик),
 • наявність симптомів (в перші дні перед їх появою і в перші дні хвороби ризик найвищий),
 • інші фактори навколишнього середовища (адекватність вентиляції, перебування на вулиці або в приміщенні).

У Польщі за добу виявили 18 820 хворих на коронавірус

У Польщі реєструють рекордні випадки інфікування коронавірусною інфекцією. Загалом з початку епідемії у країні виявили 299 049 людей з позитивним тестом на COVID-19. За добу виявили 18 820 випадків зараження. Попередній денний рекорд інфікування був зафіксований 27 жовтня – 16 300 хворих.

На жаль, 4 849 пацієнтів померли від ускладнень, викликаних COVID-19. За минулу добу зафіксовано ще 234 летальних випадків. З позитивних новин – 123 504 осіб одужали від коронавірусу.

Російським лікарям заборонили публічно говорити про коронавірус

Міністерство охорони здоров'я РФ розіслало лікарям і медичним установам вказівку узгоджувати будь-які публічні коментарі про нову коронавірусну інфекцію COVID-19 з пресслужбою МОЗ електронною поштою або телефоном.

В офіційному коментарі відомства, йдеться про те, що це зроблено "для підвищення ефективності інформування населення про заходи щодо протидії поширенню і профілактиці захворюваності COVID-19".

Оксфордська вакцина проти COVID-19 ефективна для людей будь-якого віку

Клінічні випробування вакцини, розробленої Оксфордським університетом спільно з британо-шведською компанією AstraZeneca, підтвердили, що препарат викликає у людей похилого віку таку ж імунну відповідь, як і у молодих добровольців.

Водночас компанія підтвердила, що в ході клінічних випробувань препарат викликав стабільний імунну відповідь у добровольців старше 56 років, а в деяких випадках старше 70 років. У цій віковій групі вироблявся той же тип антитіл, що й у молодих пацієнтів.

Компанія сподівається, що вакцина буде готова для обмеженого використання вже в найближчі місяці.

За тиждень смертність через COVID-19 в Європі зросла на 40%,

Щоденна смертність в Європі від коронавірусу зросла майже на 40% порівняно з попереднім тижнем, повідомила Всесвітня організація охорони здоров'я. За словами прессекретаря ВООЗ Маргарет Гарріс, більшість випадків, які зросли на третину, припадає на Францію, Іспанію, Великобританію, Нідерланди та Росію.

Як коронавірус пошкоджує серце

Коронавірусна інфекція впливає майже на всі органи людини. Крім легенів, найбільше страждають мозок та серце. У новому дослідженні вчені фокусувалися на даних УЗД серця пацієнтів з COVID-19, у яких інфекція викликала пошкодження міокарда.

Виявилося, що у пацієнтів з пошкодженням міокарда і цими УЗД-симптомами істотно збільшений ризик смерті.