Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що цей факт було встановлено за результатами щоденного інформування про стан захворювання на COVID-19 серед персоналу та ув’язнених осіб в установах Державної кримінально-виконавчої служби.

Читайте також Чи можна купити в Україні офіційно ввезену COVID-вакцину

За її словами, у колонії медичні працівники, окрім стоматолога, які можуть надати кваліфіковану медичну допомогу в установі – відсутні.

Така ситуація триває понад рік. Наразі контроль за лікуванням засуджених здійснює начальник філії ДУ "Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України" в Києві та Київській області, а також лікар-стоматолог. Ними надано рекомендації щодо лікування засуджених за місцем відбування покарання,
– повідомила Денісова.

Вона додала, що керівником установи досі не вжито заходів щодо виконання рекомендацій, наданих за результатами попередніх візитів працівників Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, з метою протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 у колонії.

"Звертаюся до керівництва Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України з проханням терміново вжити заходів щодо додержання прав утримуваних осіб, а саме забезпечити медперсоналом Бориспільську виправну колонію для надання необхідної медичної допомоги в повному обсязі", – написала уповноважена Верховної Ради з прав людини.