Команда проєкту Форсайт COVID-19 Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку при КПІ ім. Ігоря Сікорського оприлюднила результати чергового прогнозу поширення пандемії COVID-19 в Україні до кінця липня цього року.

Читайте також Як змінилася статистика захворюваності на COVID-19 в Україні за останніх два тижні: інфографіка

Дослідження вказує на зростання мобільності населення, а кількість тестувань прямо пропорційна кількості виявлених хворих. Дані моделювання свідчать про початок тенденції повільного згасання пандемії у другій половині липня,
– йдеться у повідомленні.

Разом з тим вчені заявили, що точку насичення, яка пов'язана з максимальним охопленням потенційних хворих в Україні, ще не досягнуто.

Моделювання поширення коронавірусу в Україні

Дані моделювання вказують на початок тенденції повільного згасання пандемії у другій половині липня. Поширення коронавірусу буде залежати як від системних, ефективних дій влади, так і від соціальної дисципліни населення.

Цікаво Коли в Україні почався карантин: хронологія подій і що змінилося від його початку

Статистика хворих сьогодні

Станом на 15 липня в Україні зареєстрували 55 607 випадків зараження коронавірусом. 836 інфікованих виявили за минулу добу.

Крім того видужали 977 пацієнтів, а загалом від початку пандемії інфекцію подолали 28 131 пацієнт.

На жаль, від учора під час перебігу захворювання померли ще 15 людей. За весь час внаслідок COVID-19 померли 1 427 інфікованих.