Журналісти видання посилаються на дані фармкомпанії "Лекхім", яка офіційно представляє Sinovac Biotech в Україні. У дослідженнях взяли участь понад 10 тисяч людей.

До теми Чим вакцинують українців: AstraZeneca прокоментувала якість Covishield

Bloomberg теж пише, що у Туреччині заявили про 83,5% ефективності вакцини CoronaVac.

Коли вакцина прибуде в Україну

Раніше очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що в рамках угоди вакцину повинні доставити до 6 березня. Інакше до компанії будуть застосовуватися штрафні санкції.

Але у відповідь на запит "Суспільне" у "Лекхім" заявили, що першу партію препарату планують поставити в україні до 15 березня 2021 року.

Що відомо про китайську вакцину Coronavac

  • Наприкінці грудня МОЗ України домовилося про постачання 1,9 мільйона доз китайської вакцини Coronavac виробництва Sinovac Biotech. Натомість фармкомпанія "Лекхім", яка представляє Sinovac в Україні, уклала угоду про постачання на 5 років.
  • Першу партію вакцин кількістю у 700 тисяч доз мали поставити в Україну впродовж 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, тобто у лютому. Однак поставки вакцини затримались.
  • Під час третьої фази досліджень у Бразилії препарат показав 78% ефективності. Але з урахуванням легких або безсимптомних випадків – 50,4%. Клінічні випробування в Індонезії демонстрували 65,3%. А проведені за підтримки уряду Туреччини – 91,25%.
  • Китайська компанія досі не оприлюднила дані про ефективність офіційно. Тож залишилось дочекатися офіційного звіту компанії. Адже якщо ефективність CoronaVac становитиме менш ніж 70%, Україна відмовиться від його закупівлі.