За одними дослідженнями, наявність 10 і більше партнерів збільшує ризик розвитку раку, за іншими – секс більш ніж із 20 жінками "захищає" чоловіків від раку простати. Але жодне з досліджень не змогло довести, що кількість сексуальних партнерів та їхня стать безпосередньо пов'язані з ризиком виникнення раку.

Також на тему Яка тривалість сексу найбільше подобається жінкам

При захищеному сексі кількість сексуальних партнерів за життя не має значення.

Середня кількість сексуальних партнерів

Дослідження кількості сексуальних партнерів неточні та не визначають норму. Це просто спосіб спостереження за змінами у суспільстві. Наприклад, вони показують, що середня кількість статевих партнерів зменшується з покоління до покоління.

За останніми даними, для чоловіків воно становить 8 осіб, а для жінок 7. Цифри варіюються залежно від часу, коли проведено дослідження, статі респондентів, сексуальної орієнтації, місця проживання, релігії. А ще через те, що людина вважає сексом. Для одних оральний секс це повноцінний статевий акт, інші так не думають.

На точність досліджень впливає чесність респондентів. Чоловіки часто завищують кількість сексуальних партнерів, а жінки, навпаки, занижують. Це пов'язано з подвійним стандартом – чоловіків заохочують за кожну нову партнерку, жінок за таку ж поведінку піддають стигматизації.

Безпека передусім

У кожної людини своє розуміння категорій "багато" та "мало". Головне – піклуватися про сексуальне здоров'я. Ось кілька порад:

  • перевірятися у лікаря до і після кожного нового партнера – деякі ІПСШ протікають безсимптомно;
  • використовувати засоби контрацепції;
  • перевіряти цілісність презерватива до та після статевого акту;
  • пройти вакцинацію проти ВПЛ.

Єдиної кількості сексуальних партнерів, яка справедлива для всіх, немає. Це просто число, воно не може бути правильним чи неправильним. Не варто брехати про кількість статевих партнерів лікарю. Йому потрібні ці дані, щоб зібрати анамнез, призначити аналізи та ліки. У решті випадків сексуальна активність – ваша особиста справа.