Він заново вчиться ходити. Євгеній Губа втратив ногу на війні. Нині не може повірити, що сучасний протез дає йому нові можливості.

Кілька днів тому отримав розумний протез Андрій Жупник, який втратив руку ще на Майдані. І вже новою рукою грає на гітарі і робить вдома ремонт. А ще Андрій грає у теніс. Цього разу його суперником є паралімпієць Богдан Омельчук. Спортсмен теж звикає до нових руки і ноги.

Міоелектричний протез взагалі має надзвичані можливості, як у людської руки. Дозволяє навіть користуватися гаджетами із сенсорними екранами. Рухи активовують імпульси м'язів. Розумні протези уже встановили чотирьом пораненим.

Упродовж двох тижнів іноземні реабілітологи і протезисти навчали українських колег зі Львова, Києва та Харкова працювати із надсучасними протезами.

Проект започаткував Канадсько-Український фонд міжнародної підтримки та американська неурядова організація. А фінансує все українська громада Канади, США і Австралії. Вони сподіваються, тепер пораненим не доведеться їхати за кордон, аби отримати сучасні протези.

Читайте також: Ізраїльський лікар відмовився брати 50 тисяч доларів за операцію бійця АТО